Leirikoulun yleisfiilikset

27.10.-17

Lähdimme leirikouluun 9.10.-17 aamulla kello 8.30. Olimme kaikki vielä aika väsyneitä, mutta silti innoissaan. Bussimatkalla suurin osa virkistyi ja bussissa kuului vain monien laulu tunnettujen biisien mukaan. Leiripaikalle päästyämme kello oli noin 10.30, olimme innoissamme ja hieman nälissämme. Yhdeltätoista oli lounas ja siellä olivat ihan super hyvät ruoat, ainakin suurin osa tykkäsi. Ohjelmista suurin osa nautti ja melkein kaikilla oli kivaa. Illalla meillä oli mukava iltapala kodassa. Siiryimme omiin soluihimme ja säädimme jotain hauskaa. Seuraava päivä meni melkein yhtä hyvissä tunnelmissa, oli hieman sateista ja kylmää mutta hauskaa. Illalla oli sauna johon meni vain pieni porukka mutta saunat olivat hienot ja siellä oli tosi mukava tunnelma. Sitten saunan jälkeen oli disko josta paljon porukkaa lähti pois mutta siellä oli silti kivaa. Porukka tuli takaisin viimeisiin hitaisiin ja tanssivat eri tyyppien kanssa vaihdellen. Uni tuli hyvin. Viimeisenä päivänä monet olisivat vielä halunneet jäädä pidemmäksi aikaa, mutta lähdimme kaikki hyvin mielin onnistuneesta leirikoulusta.